Je na vás jaká bude vaše kariéra

VŠB-TUO poskytuje služby Kariérního centra, které usnadňuje studentům i absolventům univerzity vstup na pracovní trh. Stěžejní akcí je každoročně pořádaný veletrh Kariéra Plus, kde pomáhají firmám najít budoucí zaměstnance z řad studentů.

Kariérní centrum

Klade si za cíl dopomoci studentům i absolventům určit správný směr ve své budoucí kariéře. Pořádá řadu pravidelných přednášek, workshopů či osobních konzultací.

Kariéra Plus

Veletrh pracovních nabídek, organizovaný Vysokou školou báňskou ve svém kampusu. Každoročně se veletrhu účastní více než 100 firem a přes 4000 návštěvníků. Je to jedinečná příležitost pro studenty, kteří hledají práci, stáž, brigádu, a nebo téma k diplomové práci.

Kontaktní osoby

Jaká je zkušenost studentů?

student kariéra"Po ukončení mého programu Erasmus na VŠB jsem se natrvalo přestěhoval do Ostravy. V té době jsem kontaktoval Kariérní ​​centrum VŠB, protože jsem potřeboval přehled o mém životopisu a informacích o firmách z mého oboru. Kariérní ​​centrum bylo pro mě nesmírně důležité. Narazil jsem na mnoho zavřených dveří, protože nemluvím česky a nemám pracovní zkušenosti, ale díky pomoci jsem dostal práci."

DANIEL ALMEIDA, student z Erasmu z Portugalska