Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

S Katkou to šije!

S Katkou to šije!
S podnikáním se dá začít kdykoliv.

Tohle je Katka. Katka studovala na VŠB-TUO. Během studia si našla stáž v Centru podpory inovací, a protože byla nesmírně šikovná, získala zde svou první opravdovou pracovní nabídku.

Jako evenťák měla na starost organizování nejrůznějších akcí od teambuildingů, IT hackathonů až po Startup Show. Byla také součást týmu, který v roce 2016 poprvé v Ostravě představil koncept Sdílko.

4 roky v blízkosti startupů a kolegů, kteří ostatním pomáhali rozjet byznys… S Katkou to jinak dopadnout nemohlo :-)

Když přišla mateřská a s ní neodbytná touha dělat něco víc než mámu, přichází nápad… Katka totiž miluje šití a miluje děti, je kreativní a hyperaktivní :-), a tak vzniká značka FoFo Design.

Katka šije fusaky, deky na hraní, koše na hračky a další krásné, a hlavně praktické nezbytnosti, která každá matka ocení. Každý nový model prochází přísnou testovací fází, kterou obstarává Katčin malý syn.

S Katkou to nepřestává šít. Její podnikání netrvá ani rok a přichází nabídka organizátorů Sdílka. Tentokrát je však Katka v roli vystavující. Své výrobky prezentovala v Ostravě-Porubě a s dalšími 64 regionálními a originálními tvůrci předvedla, že když děláte, co vás baví, vaše výtvory jsou úžasné.

A co na to Katka? „Kdyby mi někdo před 4 lety, kdy jsem spoluorganizovala Sdílko Poruba řekl, že budu jednou jeho součástí jako vystavující, tak bych se minimálně ze srdce zasmála."

Podnikání dává smysl. Pokud máš i ty zálibu, která je tvou vášní nebo v hlavě nosíš podnikatelský nápad, ale nevíš, jak s tím hnout, zkus bezplatný program Green Light, který ti pomůže to rozjet.

Podnikat se dá totiž v čemkoli. www.greenlight.vsb.cz

 

autor: Kolarčíková Lenka
foto: Foltýnková Kateřina

Vloženo: 6. 8. 2020
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9730 - Podnikání a kariéra
zpět na seznam