Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Nový projekt nabídne strategická řešení v oblasti elektromobility a odvětví baterií

Nový projekt nabídne strategická řešení v oblasti elektromobility a odvětví baterií
Ve dnech 20. - 22.1.2020 se na univerzitě konal Kick off meeting k novému celoevropskému projektu ALBATTS - Alliance for Batteries Technology, Training and Skills, který byl podpořen z programu ERASMUS+, KA2 - Sector Skills Alliances.

Během třídenního meetingu se v aule VŠB-TUO sešlo dvacetičlenné projektové konsorcium, kde nechyběli významné evropské instituce a společnosti, jako např. ACEA, Northvolt, APIA, Merinova, Corvus Energy, HE3DA, AIA, a také zástupci Evropské komise z DG GROW.

Projekt s celkovým rozpočtem téměř čtyři milióny EUR si klade za cíl v následujících čtyřech letech navrhnout a vybudovat sektorovou spolupráci mezi klíčovými „hráči“ EU v oblasti elektromobility a vývoje průmyslových baterií.  Dalším dílčím cílem je vývoj strategických řešení pro odvětví baterií a elektromobility, identifikace potřebných odborných dovedností pro tato odvětví a adaptace na trh práce.

Koordinátorem projektu je švédská Skellefteå Municipality a hlavními řešiteli za VŠB-TUO, FEI jsou Ing. Jakub Štolfa, Ph.D. a Ing. Svatopluk Štolfa, Ph.D. ve spolupráci s Ing. Michalem Pivkem, Ph.D. z Centra projektové podpory. Po projektu DRIVES - The Development and Research on Innovative Vocational Educational Skills, kde je VŠB-TUO přímo koordinátorem, se jedná již o druhý projekt evropského rozsahu a řešitelský tým VŠB-TUO se tak stává významnou součástí budování strategie EU v oblasti automotive a elektromobility.

 

 

Vloženo: 29. 1. 2020
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
zpět na seznam