Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Další úspěch nové technologie - tentokrát až v Turecku

Další úspěch nové technologie - tentokrát až v Turecku
Nová technologie vyvinutá na Vysoké škole Báňské - Technické univerzitě Ostrava využívaná firmou RMT s.r.o. zažívá mezinárodní úspěch. Zařízení využívá turecká firma z oblasti automotiv dodávající své výrobky významným nadnárodním automobilovým koncernům.

Autorem technologie pod názvem ,,Zařízení k provádění měření tlouštěk stěn rotačních skořepin křivkového profilu s plovoucí tloušťkou“ je tým pod vedením Ing. Davida Fojtíka, Ph.D. (FS) z Katedry automatizační techniky a řízení Fakulty strojní. Na technologii pracoval tým  2 roky a již minulý rok se dočkal zužitkování svého vynálezu ve společnosti zabývající se výrobky pro automotiv.

Vynález má své odběratele

21.9.2018 došlo k uzavření licenční smlouvy mezi VŠB-TUO a společností RMT s.r.o., která začala používat tuto technologii za účelem snižování výroby nekvalitních kusů. Firmě RMT s.r.o. se na základě spolupráce s firmou Maxion İnci Jant Sanayi A.Ş. - Çelik sídlící v Turecku podařilo prodat měřící zařízení pro měření ocelových ráfků využívající technologii.

Výhody technologie oproti současným postupům

Nespornou výhodou zařízení je snížení výroby nekvalitních kusů, které mohou výrobcům způsobit i mnohamilionové škody. Díky zařízení je možné průběžně sledovat kvalitu výroby s vysokou přesností a bezprostředně reagovat na zjištěné odchylky v rozměrech.

Nejen finanční úspěch

V rámci úspěchů výzkumu a vývoje Vysoké školy Báňské - Technické univerzity Ostrava je to opět další počin pomáhající univerzitě k lepšímu jménu a zužitkování teorie do praxe. Instalace v Turecku je výrazným důkazem správné cesty. Další instalace, tentokrát v ČR, je předmětem jednání.

Více o technologii v článku Nový vynález Fakulty strojní zajistí kvalitu automobilových disků Technologie vznikla v rámci projektu „Pre seed fond VŠB – Technická univerzita Ostrava“ financovaného Technologickou agenturou České republiky, programem GAMA.

 

Ing. Michal Mokroš
Obchodní manažer
Centrum podpory Inovací
Studentská 17
708 00 Ostrava - Poruba
Mobi:605 190 792
Email: michal.mokros@vsb.cz

Vloženo: 7. 10. 2019
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9710 - Centrum projektové podpory
zpět na seznam