slideslideslide

2018

Odborný seminář Bezpečnostní výzkum pro 21.století

16. 1. 2018

 

Content item

Cílem semináře byla podpora vědy, výzkumu a inovací (VaVaI) v oblasti bezpečnostního výzkumu. Účastníci se seznámili jak se současným stavem a výzvami v dané oblasti z pohledu VaVaI, tak s možnostmi spolupráce mezi akademickou sférou, vládou a průmyslem.

 

 


Apple Juice Meeting – LinkedIn a trocha recruitmentu 

16. 1. 2018

Content item

Na prvním Apple Juice Meetingu v roce 2018 nás Jan Fojtů seznámil se sociální sítí LinkedIn. Řekl jaké existují verze LinkedInu a proč si kterou vybrat, co se vyplatí a nevyplatí vyhledávat/zadávat a proč, jak fungují kampaně na LinkedInu, jak se dají nastavit a kolik stojí, co je to SSI Index, jak funguje rozšíření Chrome extensions a mnoho dalších užitečných informací.

Dalším tématem, kterému se Honza věnoval, byl recruitment. V této oblasti jsme se dozvěděli jaké existují strategie recruitmentu, databáze, kolik lidí je potřeba oslovit i jak provádět recyklace kandidátů.

 


Odborný seminář HORIZONT 2020 a nástroje EIC na podporu inovací a inovátorů

30. 1. 2018

Content item

Cílem dalšího semináře k rámcovému programu Horizont 2020 bylo seznámení se změnami, které souvisí se zahájením činnosti Evropské rady pro inovace (EIC). Pracovní program EIC pilot na léta 2018-2020, který byl představen, v sobě nově koncentroval nástroje na podporu průlomových inovací vytvářejících tržní příležitosti, jako jsou SME InstrumentFast Track to Innovation či FET Open. Stěžejním tématem byla příprava nové verze projektové žádosti do SME Instrumentu. Dalším tématem bylo praktické představení Fast Track to Innovation, na který mohou dosáhnout i velké podniky, či nástroje FET Open, který by mohl zaujmout zejména nadějné vědecké týmy.

 


GDPR aneb jak naložit s ochranou osobních údajů

20.2. 2018

Content item

Dalším tématem Apple Juice Meetingu bylo aktuální problematika týkající se ochrany osobních údajů. Jiří Kubica vysvětlil, čeho přesně se nové nařízení bude týkat, co všechno lze považovat za osobní údaje, jaká práva mají instituce, firmy a občané jako jednotlivci nebo jaké hrozí sankce za nedodržení nařízení.

 

 


 

SME Instrument – workshop k přípravě žádosti

20. 3. 2018

Content item

Workshop určen zejména pro firmy, které již žádost do programu SME Instrument předložily, resp. měly  zájem o předložení projektové žádosti do květnové či zářijové uzávěrky programu SME Instrument.

Přípravou žádosti do SME Instrumentu provedly:

Adéla Hradilová – Moravskoslezské inovační centrum, Ostrava
Kateřina Kučová – Centrum podpory inovací VŠB-TU Ostrava
Kateřina Čihařová – ILA, s.r.o., Praha, hodnotitelka SME Instrument

 


 

Diskuse nad programe ÉTA 

26. 3. 2018

Content item

Technologická agentura ČR a VŠB-TUO uspořádali setkání k programu ÉTA TAČR (podpora aplikovaného výzkumu ve společenských a humanitních vědách). Cílem setkání byla reflexe 1. veřejné soutěže tohoto programu a zohlednění programu RE:START v rámci přípravy 2. veřejné soutěže, která je plánována na měsíc květen 2018.


 

Hackathon: Sociální sítě 6.- 7. 4. 2018

 

Content item

Společně s firmou profiq jsme připravili v pořadí 8. hackathon.

Dubnovým tématem  byly „Sociální sítě“. Účastníci se i tentokrát mohli těšit na zkušené mentory z IT businessu a  přiučit se od těch nejlepších. Přihlásit se mohli jednotlivci i předem domluvené týmy. Programátoři, vývojáři, grafici a všichni ti, které IT prostě baví!

A také tentokrát čekalo na výherce pěkných 5.000,- Kč, které věnovala firma profiq.

 


 

GREEN LIGHT Startup Show 2018

12. 4. 2018

Content itemTříměsíční GREEN LIGHT Akcelerátor skončila přišlo velké finále – závěrečnou Startup Show, ve které se utkaly ty nejlepší nápady ze všech 38 přihlášených.

Bojovaly před investory, porotou a především před vámi – publikem!

Hlavní výrhu poroty si rozdělili hned 3 projekty: Dustee, Quine Engine a Bellecup. Zkrátka nepřišli ani diváci. Jeden z těch, který hlasoval o cenu publika, vyhrál 4denní lístek na festival Colours of Ostrava 2018.

Organizátorem GREEN LIGHTu je Centrum podpory inovací VŠB-TUO. Hlavními partnery programu jsou Moravskoslezský kraj a Moravskoslezské inovační centrum. Děkujeme za podporu i řadě dalších partnerů a podporovatelů: https://greenlight.vsb.cz/partneri/

 


 

Seminář: Sebekoučink aneb jak najít životní cíl

 15. 5. 2018

Content item

Chybí vám občas v životě ROVNOVÁHA a NADHLED? Nedaří se najít skutečný CÍL nebo SMĚR? Netušíte, co vám POMÁHÁ a co vás naopak BRZDÍ? Máte někdy pocit, že nemáte život pevně ve SVÝCH

RUKOU? Tak to prostě ZMĚŇTE!

Michaela Holišová – koučka, lektorka, mentorka, srdce i hlava startupového projektu I am coach.