slideslideslide

AKTUALITY

V současné době nejsou k dispozici žádné aktuality.

DALŠÍ AKTUALITY

2017


Apple Juice Meeting: Remarketing jako jedna z nejúčinnějších forem PPC reklamy

15. 2. 2017

Content item

Návštěvníci se naučili, jak připravit kampaně jednoduše a co nejefektivněji.

Tentokrát jsme pozvali zkušeného Jakuba Herrmanna. Jakub je freelancer a na PPC reklamu (Adwords, Sklik a Facebook) se specializuje od roku 2014. Pomáhá lovit zákazníky menším a středním firmám na internetu a je certifikovaným partnerem Google. Jeho hlavní činností je pomáhat optimalizovat náklady a zvyšovat zisky firmám z online reklam.
Vstupné 100 Kč.

 


 

Green Light Startup Show

23. 2. 2017

Content item

Nové podnikatelské nápady bylo možné už po čtvrté vidět na finální Startup Show, která je vyvrcholením programu na podporu podnikání Green Light. Akcelerační program běží od listopadu a pořádá jej VŠB – Technická univerzita Ostrava. Partnersky se do něj zapojily i Ostravská univerzita, Vysoká škola podnikání a práva a Slezská univerzita. Hlavními partnery se stali SDE Software Solutions a Moravskoslezský kraj. Na finální Startup Show se utkalo celkem 11 nejlepších nápadů. Vítězem tohoto ročníku se stal cyklostan TIKE a svítící kapalina ChemLight.

 


 

Hackathon: Interaktivní vizualizace dat

3.- 4. 3. 2017

Content item

Společně s firmou profiq jsme připravili v pořadí již 6. hackathon.

Tématem březnového klání byla „Interaktivní vizualizace dat“. Zaměřili jsme se na tvorbu aplikací

využívajících otevřená data a knihovny pro jejich vizualizaci a interakci.

Účastníci se mohli těšit na zkušené mentory z IT businessu a mohli se tak přiučit od těch nejlepších.

Registrace nebyla podmíněna žádnou odborností, na místě byli k ruce zkušení mentoři.

Hlásit se mohli jednotlivci i předem domluvené týmy. Programátoři, vývojáři, grafici a všichni ti, které IT prostě baví!

Výhercem se  stal tříčlenný tým The Jailers ve složení Kristýna Nogolová, Adam Havelka a Daniel Knotek. Tým vytvořil aplikaci pro čtenáře knih, která sleduje například to, kolik knih přečtete a srovná vás s ostatními uživateli. Podle vašeho skóre tak můžete být „knižní barbar“ nebo naopak „vymetač knihkupectví“.

 


 

Seminář pro malé a střední podniky „SME Instrument“

3.- 4. 3. 2017

 

Content item

Bezplatný seminář na podporu malých a středních podniků (SME Instrument), díky kterému mohou podnikatelé získát nejen finanční prostředky na rozvoj inovací, jejich zavedení na trh,ale také podporu špičkových mentorů a expertů.
Evropský rámcový program podpory výzkumu a inovací Horizont 2020 poprvé v historii umožňuje čerpat prostředky pro jednotlivé firmy bez potřeby mezinárodních konsorcií, a to formou nástroje pro malé a střední podniky (SME Instrument), které chtějí posunout své inovativní nápady a proměnit je v nové produkty a služby.

 

 


 

Apple Juice Meeting: „ Ochranná známka a kdy je dobré ji mít“

11. 5. 2017

 

Content item

Návštěvníci se dozvěděli, co se skrývá pod pojmem ochranná známka, kdo ji může získat, za jakých podmínek a kolik je to bude stát.

Mluvilo se o tom, proč si chránit firemní logo či značku ochrannou známkou, jak si správně podat přihlášku i o tom, jaká práva  a povinnosti z toho pro vlastníka plynou.

Jaké označení je vůbec způsobilé být zapsáno jako ochranná známka do rejstříku vedeného Úřadem průmyslového vlastnictví? Vše doplněno o příklady zamítnutých a zveřejněných ochranných známek.

Seminářem provázela Mgr. Zuzana de Korver z Úřadu průmyslového vlastnictví ČR, která se dlouhodobě specializuje na oblast práv na označení a na řízení v oblasti ochranných známek.

 


 

Opět běháme s CPI

13. 6. 2017

Content item

Ve středu 13.6. proběhl v blízkosti Porubské Myslivny 2. ročník závodu Běháme s CPI.

Připraveny byly opět dvě tratě o délce 10 km a 5 km. Loňská trasa se velmi osvědčila, proto zůstala stejná i letos. Závod byl zahájen v 16:30, zajištěno bylo také občetstvení závodníků a jelikož nám počasí přálo, došlo i na opékání špekáčků.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a těšíme se na další vydařený ročník.

 

 


 

Seminář „Nástroj pro malé a střední podniky – příprava žádosti a její hodnocení“

14. 6. 2017

 

Content item

14. 6. proběhl v Podnikatelském inkubátoru seminář s názvem „Nástroj pro malé a střední podniky – příprava žádosti a její hodnocení“. Ten navazoval na úspěch prvního dubnového semináře „SME Instrument“ a tentokrát se zájemci dozvěděli praktické informace o předložení projektu prostřednictvím Participant Portal a podrobnosti o způsobu hodnocení projektů. Opět byly představeny důležité tipy a triky, jak uspět se svou žádostí na základě častých doporučení mezinárodních hodnotitelů.

 

 


 

Ergonomie pro práci v kanceláři

18. 7. 2017

 

Content item

V úterý 18. července jsme se měli možnost procvičit při zajímavém a praktickém workshopu ergonomie.

Workshop byl zaměřen pro profese, které tráví většinu pracovní doby v kanceláři u PC. V rámci společného setkání nás ergoterapeutka Bc. Tereza Fialová seznámíte se zásadami správného sedu, výběrem vhodné židle, či pomůcek pro odlehčení sedu, nastavením správné výšky stolu i monitoru, umístěním myši a také s kompenzačními mechanizmy a sadou jednoduchých protahovacích cviků.

 

 

 


 

Apple Juice Meeting: E-mailing

22. 8. 2017

 

Content item

Srdečně vás zveme na další seminář Apple Juice Meetingu. O tom jak rozesílat osobní e-mailové kampaně a mnoho další praktických informací nás naučí Filip Štroch, který je v této oblasti skutečný odborník. Seminář se uskuteční v úterý 22. srpna, od 16:00 – 18:00 hod v kavárně KOVORK!

Registrovat se můžete na tomto odkazu do 21. srpna 2017 do 12 hodin.

Seminář se zaměří na téma e-mailových kampaní, které se na zákládě chování zákazníků mohou spouštět automaticky. Na praktických příkladech si ukážeme proč je mailing stále nejrentabilnějším kanálem, jak ho zakomponovat do digitální strategie a jakým nejčastějším chybám se vyvarovat.

Filip řídí projekty v digitální agentuře Dva Mluvčí, kde se starají o kampaně pro značky jako je Bushman, Veolia nebo Tesla. Tvoří strategie, obsah a správu digitálních kanálů ve firmách v Česku i zahraničí. Věnuje se výzkumu B2B marketingu a automatizace a vede semináře strategického managementu a marketingu.

 


 

Konzultační den 2 GREEN LIGHT Start

29. 8. 2017

 

Content item

Nosíte v hlavě podnikatelský nápad, ale ne a ne jej pořádně rozběhnout? Přijďte jej probrat se zkušenými mentory z Centra podpory inovací. Po celý den vám budou k dispozici a zároveň zjistíte, jak vám můžeme pomoci v našem novém programu GREEN LIGHT Start. Zarezervujte si svou nezávaznou konzultaci ještě dnes!

Registrovat se můžete na tomto odkazu do 28. srpna 2017 do 12 hod.

GREEN LIGHT Start je nový šestiměsíční program, který je určen pro úplné podnikatelské nováčky. Ve Startu vám poskytneme pomoc a vedení a nasměrujeme vás na cestě od nápadu k produktu nebo službě ověřené zákazníky. Náplní programu je zejména individuální mentoring a koučink, ve kterém se společně zaměříme především na tyto oblasti:

 • Motivace
 • Talent a týmová práce
 • Vize
 • Zákazníci
 • Potřeby
 • Řešení/produkt/služba

Více o programu GREEN LIGHT Start na greenlight.vsb.cz

 


 

Seminář – Marketing vědy a výzkumu

15. 9. 2017

Content item

Chcete se dozvědět, jak se dělá marketing v oblasti vědy a výzkumu? Jestli ano, je seminář Marketing VaV přesně pro Vás! Těšit se můžete na PhDr. Lenku Mynářovou, která vás naučí jak na to.

Seminář se uskuteční v pátek
15. září, od 9:00 – 15:00 hod na VŠB-TUOMístnost CPIT, učebna PORRV101 .

Registrovat se můžete na tomto odkazu do 14. září 2017.

Seminář je zdarma!

 


 

Chytřejší kraj – mezinárodní konference a Brokerage Event 2017

5. 10. 2017

 

Content item

Chcete se dozvědět, jak se Moravskoslezskému kraji daří na cestě za Chytrým regionem? Zajímá Vás, jak se dělá chytrý region v zahraničí? Víte, že jsou v kraji výzkumná centra, ale nikdy jste v nich nebyli? Máte inovativní nápady a technologie a rádi byste se o ně s někým podělili? Jestli ano, je Mezinárodní konference Chytřejší kraj přesně pro Vás!

Konference se uskuteční ve čtvrtek 5. října srpna, od 9:00 – 17:00 hod v aule VŠB-TUO.

Registrovat se můžete na tomto odkazu do 26. září 2017.

Kromě samotné konference jsou na programu také exkurze do výzkumných center VŠB-TUO a dvoustranná (B2B) jednání. Využijte tuto jedinečnou příležitost a navštivte centra výzkumu, kam se běžně nedostanete. Navíc se můžete sejít s potenciálními projektovými nebo obchodními partnery, kde jim během jednoho odpoledne představíte své nápady a plány.

 


Seminář na téma Autorské právo s JUDr. Adélou Faladovou

                                               10. 10. 2017

Content item

V rámci semináře byli účastnici seznámeni s:

 • úvodem do autorského práva,
 • autorským právem a jeho použitím v praxi škol,
 • autorským právem a graduačními pracemi,
 • autorským právem a průmyslovými právy jako jsou ochranné známky a průmyslové vzory (rozdíly mezi tím, zda může být ochranná známka autorským dílem a jak pak k tomu přistupovat apod.),
 • autorským právem a zveřejňováním materiálů na internetu,
 • vymáháním autorského práva soudní cestou (např. prokazování u soudu apod.).

Přednášející byla JUDr. Adéla Faladová, zástupkyně ředitele odboru autorského práva, Ministerstva kultury ČR.

Kontaktní osoba: Ing. Nikolas Mucha, Ph.D.

Seminář se uskutečnil v rámci projektu EXCELENCE TRANSFERU TECHNOLOGIÍ NA VŠB-TECHNICKÉ UNIVERZITĚ OSTRAVA (CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_014/0000648). Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.

 


 

Startupová séna od A do Z

Content item16. 10. 2017

V rámci Kariérního týdne, jste měli možnost navštívit přednášku  zkušeného investora, p. Michael Broda.

Michael Broda MSc., MBA – vedl společnost CE Wood, kde řídil přes 5000 zaměstnanců. Je zakladatelem a současným předsedou dozorčí rady investiční skupiny Delta Capital, a.s., věnuje se projektům v oblasti managementu buy-out, buy-in. Aktivně řídí Delta Ventures, která se zaměřuje na investice do startupů. Má praxi ve finančním odvětví (bankovnictví, deriváty, asset management), krizovém řízení, řízení lidí a vyrovnávacích procesech. Aktuálně pracuje na rozjezdu několika start-up projektů. Je vedoucí osobou pro investice v rámci licence investičních společností udělené Českou národní bankou.

Téma: „Startupová scéna od A do Z“.
Michael Broda představil životní cyklus startupů, od nápadu až k jejich realizaci, upozornil na rizika, kterým můžete čelit v začátcích vlastního podnikání. Padla i doporučení, jak předejít zneužití vašeho nápadu na startup nebo jak získat investora. O těchto tématech Michael Broda promluvil způsobem, který nelze načíst ze studijních materiálů. Jsou to zkušenosti z mnohých úspěchů, ale také pádů, kterými si při vlastní cestě podnikání osobně prošel.