slideslideslide

2016

Apple Juice Meeting na téma Psychometrické metody výběru zaměstnanců

11.2.2016

Content itemDalší z řady neformálních setkání, tentokrát s odborníky ze společností Cut-e a StartupJobs.cz, kteří představili možnosti náborových systémů s ohledem na využití diagnostiky potenciálu zaměstnanců.

Návštěvníci se dozvěděli ometodách posouzení vhodností kandidáta pro konkrétní pracovní pozici nebo zaměstnání.

 


Green Light Starup Show

23.2.2016

Content itemStartup Show byla vyvrcholením tříměsíčního programu na podporu podnikání Green Light. V rámci programu mladé týmy s podnikatelskými záměry podstoupily praktické workshopy a individuální konzultace.

Sedm nejlepších projektů se utkalo o přízeň poroty i publika.

Cenu hlavního partnera SDE získal, z rukou investora Donnieho Goinse, Viktor Nawrath s projektem Sliders.cz. Porotu i pubĺikum ohromil projekt EnLog a Radim Malinowski si tak odnesl hned dvě ceny. Program byl podpořen partnery, mj. dotací Moravskoslezského kraje a města Ostravy.

Pro více informací sledujte oficiální stránky programu greenlight.vsb.cz

 


 

Turnaj firem ve fotbálku

16.3.2016

Content itemPo úspěchu prvního turnaje jsme uspořádali další. Akce byla příležitostí nejen pro odvetu, ale také pro posílení neformálních vazeb mezi firmami v Podnikatelském inkubátoru. Akce byla opět propojená s možnou finanční podporou dětí z dětského domova, které se budou moci díky zapojení firem zúčastnit příměstských táborů VŠB-TUO. Akce byla určena nejen pro zaměstnance firem sídlících v Podnikatelském inkubátoru VŠB-TUO a VTPO.

 

 

 

 


 

Hackathon IV 

  15. – 16.4.2016

 

Content item

Ve dnech 15. -16. dubna proběhl v pořadí již 4. Hackathon. Účastníci   měli tentokrát za úkol vytvořit  hru nebo aplikaci na téma geolokace a používat při vývoji reálné lokace a mapy. Cílem bylo odprezentovat zajímavý herní koncept nebo aplikaci, nebylo tedy potřeba dodat hotový/ funkční systém.

Po celou dobu byl soutěžícím k dispozici zkušený mentor Rudolf Kajan, který jim nejen poskytl cenné rady, ale také kontroloval a hodnotil odvedenou práci.

30ti hodinový maraton sledovali také zástupci společnosti profiq, která byla hlavním partnerem akce.

Soutěžilo celkem 5 týmů a dva účastníci, kteří se nebáli pustit do programování sami. Zvítězila webová aplikace A.R.F.A studentů Nikity Kurpase a Richarda Vaška. Aplikace si klade za cíl pomoci lidem získat užitečné informace o městě nebo městské části, ve které bydlí.

 


 

Apple Juice Meeting na téma Budování osobní vs. firemní značky

21.4.2016

Content itemDalší z řady oblíbených Apple Juice meetingů byl ve znamení budování osobní a firemní značky.
Velmi tím děkujeme Martinovi Tošenovskému za inspirativní povídání. Pokud se chcete o něm a jeho práci dozvědět více, navštivte stránky leemon.cz

 


 

Finále soutěže mladých popularizátorů

26.4.2016

 

Content item

To, že je potřeba podporovat inovace od útlého mládí, dokazují pravidelné popularizační aktivity VŠB-TUO. Včerejškem vyvrcholila soutěž žáků základních a středních škol, kteří měli během 4 minut vysvětlit svým spolužákům zábavnou a jednoduchou formou jakékoliv téma z matematiky, fyziky, chemie nebo techniky.

O pokusy, kostýmy a pomůcky nebyla nouze.Na výkony jednotlivců i týmů dohlížela odborná porota z řad vysokoškolských pedagogů. Děkujeme všem účinkujícím za zábavné vystoupení a za to, že všem dokázali, že věda není nuda!

 

 


 

Den s technickou univerzitou v ostravských knihovnách

20., 26., 27., 28. 4.

 

Content item

Láska ke knihám a technice se nevylučují! Mezi knihami jsme představili středním školám zábavnou a populární formou, co umí superpočítač, jak zpracováváme odpady a co umíme díky znalostem přírodních zákonů.

 

 

 

 

 


 

 

Běháme s CPI

19.5.2016

 

Content item

První ročník běhu na 5 a 10 km se opravdu vydařil. Trať i počasí výborné. Děkujeme všem za účast a gratulujeme vítězům Tomáši Jochecovi z firmy SDE v kategorii 10 km, který doběhl v čase 48:46 a v kategorii 5 km Katce Polínkové s časem 31:17!

 

 

 

 

 


 

Kopřivnické dny techniky 2016 

4.- 5.6.2016

Content item

VŠB-TUO již tradičně představila své technické vynálezy a „hračky“ na kopřivnickém polygonu.
Součástí programu byly oslavy 30 let značky Tatra na Dakarské rally s účastí závodních týmů, možnost prohlídky montážní linky vozidel Tatra po oba dva dny a koncerty Celeste Buckingham  a Marka Ztraceného.
Svou techniku předvedly např. Centrum dopravní výchovy AČR z Vyškova, velmi početně budou zastoupeny stroje značky Caterpillar, vystaveny motocykly BMW, vozy Land Rover a Jaguar, atd. Jako novinka byly pro návštěvníky připraveny nové atrakce, např. kolárna, nebo nová atrakce FreeJump umožňující bezpečný volný pád z výšky 6m.
Více na  www.koprivnickednytechniky.cz.

 


 

Výstava vynálezů Invent aréna Třinec

16.-17.6.2016

Content itemPět zlatých, jedna stříbrná a dvě speciální medaile – to je výsledek účasti VŠB-TUO na prestižní mezinárodní výstavě technických novinek a patentů Invent Arena 2016.
V rámci výstavy proběhly soutěže o nejlepší produkty za vybrané oblasti. VŠB-TUO obdržela celkem 8 medailí v hlavní soutěži. Zlaté medaile obdrželi vědci z Fakulty metalurgie a materiálového inženýrství, Fakulty strojní, Hornicko-geologické fakulty, stříbrná medaile putuje na Fakultu strojní.

Mimo to obdržel vynález s názvem „Motocykl s aktivní změnou geometrie“ z Fakulty strojní hlavní cenu Akademie věd. Cenu primátorky města Třince obdržel tým StudentCar z Fakulty metalurgie a materiálového inženýrství.

O organizační zajištění účasti univerzity na výstavě se postaral tým Centra podpory inovací, jehož popularizační aktivity na podporu vědy a techniky sklidily během výstavy velký úspěch.

Cílem výstavy bylo nejen ukázat všem zájemcům o vědu, techniku a inovace nejnovější domácí a světové trendy, ale také poukázat na důležitost tvůrčí práce a zdůraznit význam průmyslové právní ochrany pro uplatnění nových řešení na trhu.


 

Olympijský park

5. – 21. 8. 2016

Content itemRio olympijská vesnice na Masarykově náměstí v Ostravě ožila vědou. Téměř celý srpen přinášel tým popularizátorů z VŠB-TUO bohatý program, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet, že i věda může být zábava!

 

 


 

Národní konference transferu technologií

6. 9. 2016

 

Content itemHlavním tématem konference byly aktuální trendy, potřeby a možnosti transferu technologií. Zabývala se především problematikou komercializace v oblasti zdravotnických prostředků, otázkami průmyslového využití 3D tisku nebo právními aspekty komercializace v oblasti ICT.
Akce se uskutečnila v Multifunkční aule Gong, Dolní oblast Vítkovice a pořádal ji spolek Transfera.cz a Centrum podpory inovací VŠB – Technické univerzity Ostrava.

 

 


 

Konference Průmysl 4.0  

7.9.2016

Content item

Účastníci konferencese se seznámili s hlavními rysy nastupující průmyslové revoluce a dopady, jež bude mít nejen na průmysl, ale i společnost jako celek. Účastníci získali přehled o tom, jak jsou již dnes uplatňovány principy Průmyslu 4.0, kam směřuje výzkum a vývoj v této oblasti, a jaká konkrétní řešení komplementární s Průmyslem 4.0 jsou v současnosti dostupná. Konference se zúčastnili i zástupci firem z Moravskoslezského kraje, pro které je právě uplatňování principů Průmyslu 4.0 v praxi výzvou.

Akci pořádala Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest ve spolupráci s VŠB – Technickou univerzitou Ostrava, spolkem Transfera.cz a Sdružením pro rozvoj Moravskoslezského kraje. Více na www.czechinvest.org.


 

pop-up expozice Sdílko Poruba

24. 8.  – 21. 9. 2016

Content item

V rámci jedinečné pop-up expozice, která proběhla na Hlavní třídě v Porubě, se návštěvníkům představilo téměř 50 lokálních prodejců, výrobců nebo designérů, kteří nabízejí zajímavý a nevšední produkt nebo službu. Cílem této pop-up expozice, kterou jsme uspořádali společně s městským obvodem Poruba, bylo podpořit výrobky a služby lokálních živnostníků a současně oživit veřejný prostor.

K vidění byly také výstavy, workshopy, hry nebo například ochutnávky.


 

Líheň nápadů a Apple Juice Meeting

7. 9. 2016

Content itemRozhodli jsme se přenést tradiční neformální setkání Apple Juice Meeting přímo do dějiště unikátní výstavy Sdílko Poruba, která v létě ovládla porubskou Hlavní třídu. Pozvání přijal zástupce crowdfundingové společnosti HIT HIT, která úspěšně pomáhá získávat finance na rozjezd podnikání. Po celý den byli na místě zkušení mentoři, se kterými jste mohli konzultovat své podnikatelské nápady.

Nechyběly ani „chytré hračky“ a hlavolamy z VŠB-TUO.


 

Noc vědců 2016

30.9.2016

Content item

Společně s Ostravskou univerzitou na více než 10ti stanovištích v Ostravě jsme připravili pro návštěvníky přednášky, komentované ukázky, workshopy a další na téma BEZPEČNOST.

Proč zrovna bezpečnost? Toto téma má s výzkumem na naší univerzitě mnoho společného – bezpečné létání, stavby, internet, těžba surovin, apod.

 

 


 

 

Hackathon 

Content item

27. – 28. 10. 2016

Podzimní Hackathon, tentokrát pod taktovkou firem KVADOS, profiq a GIRITON, se nesl v duchu práce s online službami. Osm přítomných týmů mělo za úkol použít volně dostupných API k vytvoření funkční aplikace během 24 hodin. Na plnění dílčích úkolů dohlížel hlavní mentor Jan Gres z firmy GIRITON i zástupci partnerů, kteří byli připraveni účastníkům poradit.
Cenu 5.000 Kč si odnesl tým Crazy Bulgarians ve složení Tito Titov a Stiliyan Wilshere Dimov z fakulty FEI. Vítězům gratulujeme!!!
Prozradíme také, že celkem se na tomto IT maratonu snědlo 30 pizz a vypilo 69 energy nápojů.


 

Apple Juice Meeting: Výkonnostní marketing na Facebooku a Instagramu

20. 10. 2016

Content itemNemohli jsme si nechat ujít příležitost, kterou nabízí konání části Marketing Festivalu 2016 na půdě VŠB-TUO, a podařilo se nám vypůjčit si jednoho z řečníků na náš Apple Juice Meeting! Jan Pátek vyprávěl o tom,jak realizovat úspěšné reklamní kampaně na Facebooku a Instagramu a dostat z nich tak maximum. Součástí setkání bylo také několik případových studií z kampaní, které na Facebooku realizoval.


 

Přednášky k zahraniční ochraně duševního vlastnictví

20. 10. 2016

Content item

 

Na přednáškách byly představeny významné volně přístupné patentové databáze (Národní databáze patentů a užitných vzorů > Espacenet > Patentscope), ale také praktické ukázky vyhledávání.

Přednášely Eva Schneiderová, ředitelka patentového odboru, ÚPV a Eva Křováková, vedoucí oddělení patentových fondů, ÚPV

 

 


 

!!! GREEN LIGHT startup akcelerátor!!!

registrace do 31.10.2016! 

Content itemPřihlašování do 4. ročníku akcelerátoru VŠB-TUO bylo možné do 31. 10. 2016. Green Light je v současnoti nejucelenější program na podporu podnikání v Moravskoslezském kraji.Během tří měsíců se vybrané projekty naučí, jak rozjet vlastní byznys a získají nezbytné rady od zkušených mentorů. Aktuální informace a podrobnosti o programu sledujte na webu http://greenlight.vsb.cz/

 

 

 

 


 

Celouniverzitní den otevřených dvěří – Poznej správnou techniku

10.11.2016

Content item

Prezentace technických vynálezů a hraček pracovišť napříč univerzitou, popularizační přednášky a doprovodný program.

 

 

 

 

 


 

Apple Juice Meeting: Jak úspěšně expandovat do zahraničí

22. 11. 2016

Content item

Naši hosté ze společnosti profiq a Presentigo ukázali, že expandovat na zahraniční trhy nemusí být jen sen,ale může se to postupně podařit každému.

Pozvání přijal Gabor Puhalla ze společnosti profiq, který mluvil o tom, jak  se propracovat od zaměstnaneckého poměru k vlastnímu podnikání o dvou lidech, přes expanzi do Silicon Valley a Jan Tkáč, který se rozhodl se svou platformou Presentigo.com dobýt USA.

 

 


 

Tržiště nápadů

22.11.2016

Content item

Děti ze základních škol přijely ukázat své nápady a vynálezy a opravdu jsme žasli, co všechno dokázaly vymyslet! Mezi vítěznými nápady se objevilo spojení dronu a odpadkového koše, konvice, která si vodu sama načerpá, ohřeje nebo zchladí, interaktivní zip na oblečení nebo teplotní tričko.
Děkujeme vám, kteří jste přišli hlasovat a především všem dvaadevadesáti dětem, které nám trpělivě své nápady představily. Už teď se těšíme, s čím děti přijdou příští rok.


 

Vánoční sbírka pro pejsky a kočky aneb Vánoce pro čtyřnohé chlupáče

1. 12. – 16. 12. 2016

Content item

 

V prosinci jsme uspořádali sbírku pro psy a kočky v útulcících. bylo možné přispět hmotnými dary v podobě granulí, pamlsků, dek a pod. Sbírkou jsme podpořili porubský a třebovický útulek (Nadace na pomoc zvířatům, Psí útulek Ostrava).