slideslideslide

2015

Islandský týden v Ostravě

12.-16.10. 2015

Content item

Druhý říjnový týden přivítá Centrum projektové podpory VŠB-TUO delegaci z University of Iceland a Reykjavik University.  Navázaná spolupráce má za cíl zlepšit a posílit institucionální spolupráci partnerských univerzit v oblasti vzdělání, vědy a výzkumu, a především usnadnit mobilitu studentů a univerzitních pracovníků.  Cílem Islandského týdne je prezentovat především výzkumnou činnost islandských univerzit a najít společná témata k řešení.  Během týdne delegace navštíví nejen univerzitní pracoviště, ale také ICT, Nanotechnology and Biotechnology Brokerage Event, která se uskuteční 15. října.


 

Brokerage Event pro informační a komunikační technologie, nanotechnologie a biotechnologie

15.10.2015 

Content item

Celodenní networking a konference umožňující navázání nových kontaktů, vytipování partnerů z řad firem, univerzit a výzkumných institucí a jejich zapojení do společných projektů výzkumu, vývoje a inovací dotovaných z programů Evropské unie. Více o akci zde.


Výstava MÁME ENERGII NA ROZDÁVÁNÍ

16.10.2015

Content item

Od 16. října do  7. pros ince mohou návštěvníci všech věkových skupin shlédnou výstavu „Máme energii na rozdávání“, kterou pořádá popularizační tým spolu s Katedrou energetiky FS . Základ výstavy budou tvořit fotografie a exponáty produktů vědy a výzkumu, například fotografie v nanorozměrech z elektronových mikroskopů, informace o historii  počítání na VŠB-TUO, o tradici, která vyústila k výstavbě 40. nejvýkonnějšího počítači na světě. K vidění budou modely technických a energetických strojů a přístrojů, či modely prací dětí ZŠ a SŠ s názvem Stavby budoucnosti. Nedílnou součástí výstavy budou také tematické dny, například Den s životním prostředím (16.- 17.10.), Den se stavaři (23. 10.), Den s energetikou (30.- 31.10.), Den s novými technologiemi (6.- 7.11.), Den s roboty (20.- 21.11.), Den s automobily (27.- 28.11). Výstava bude probíhat v multifunkční hale Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovic. Vstup volný.


 

Turnaj firem ve fotbálku

21. 10. 2015 od 15 hod.

Content item

N etworkingová akce spojená s turnajem ve stolním fotbale se zaměřuje na posilování vzájemných neformálních vazeb mezi firmami.  Akce bude propojená s možnou finanční podporou dětí z dětského domova, které se budou moci díky zapojení firem zúčastnit příměstských táborů VŠB-TUO. Akce je určena nejen pro zaměstnance firem sídlících v Podnikatelském inkubátoru VŠB-TUO a VTPO. Registrace dvoučlenných týmů je možná prostřednictvím emailu: katerina.stredulova@vsb.cz.


Den otevřených dveří magistrátu

28.10.2015

Content item

Každoroční den otevřených dveří ostravského magistrátu letos ozvláštní popularizační aktivity Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostravy.  Na Prokešově náměstí od 13 do 18 hodin bude pro návštěvníky vystavěn „čistý areál“ s aktivitami, přístroji a prezentacemi na téma „alternativní energie a čisté životní prostředí“. Těšit se můžete na populárně edukativní show Smokeman zasahuje, vzducholoď měřící kvalitu ovzduší s  vyhodnocovacím zařízením, či elektromobil a vozítka na alternativní pohon. Pokud vám není pohyb cizí, můžete si zašlapat na energokolech a svou práci přeměnit na elektrickou energii, která rozsvítí žárovku nebo uvaří vodu.


GREEN LIGHT 

30.10. 2015

Content item

30. října končí možnost přihlásit se do letošního ročníku programu GREEN LIGHT zaměřeného na podporu rozvoje podnikání. Cílem programu je motivovat a podpořit zejména VŠ studenty k realizaci vlastních podnikatelských záměrů. Program GREEN LIGHT tvoří především tříměsíční Startup akcelerátor, v rámci kterého účastníci podstupují intenzivní přípravu formou praktických workshopů a individuálních konzultací. Na závěr programu se vybrané projekty utkají o přízeň porotců, investorů a publika v oblíbené Startup Show plánované na únor 2016.


Hackathon

6.-.7.11.2015

Content item

31 hodin programování čeká na účastníky 3. ročníku Hackathonu. Hlavním mentorem akce bude Rudolf Kajan – zkušený organizátor hackathonů a výzkumník na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického v Brně. Spoluzakladatel startupu gamifi.cc . Hackathon proběhne v Kovorku Podnikatelského inkubátoru VŠB-TUO a pro správnou výdrž nebudou chybět energy drinky, pizzy a samozřejmě výhra pro nejlepší projekt.Bližší informace a možnost registrace se dozvíte na webu kovork.cz.


EURAXESS RoadShow

12.11.2015

Content itemCílem této celoevropské akce je propagace a podpora kariéry ve vědě a výzkumu a podpora mezinárodní mobility. Účastníci, stejně jako náhodní kolemjdoucí, se budou moci v autobuse nebo ve stáncích, které jsou součástí akce, dozvědět o možnostech uplatnění ve vědě a výzkumu, o způsobu, jak najít vhodnou zahraniční stáž nebo pracovní pozici v rámci evropského výzkumného prostoru, o možnostech financování takových pobytů nebo o EURAXESS službách. Součástí akce budou tematické a praktické přednášky na téma „jak správně napsat CV v angličtině“ či „kde vyhledávat výzkumné pracovníky připravené pracovat v zahraničí“. Více informací na webu Regionální kontaktní organizace MSK při CPI VŠB-TUO.


Celouniverzitní den otevřených dveří: Poznej správnou techniku

12.11.2015

Content item

Nahlédnětepod pokličku vědcům a výzkumníkům. Navštivte laboratoře, učebny a univerzitní aulu. Potkejte se v kampusu s roboty, elektromobily nebo dálkově ovládanou čtyřkolkou. Zašlapejte si na energokole nebo si zahrajte na manažery. Žasněte nad prací softwarových specialistů, strojařů, stavařů, geologů, energetiků nebo hasičů. Vysvětlíme vám princip fungování fluidního kotle, který upraží kávu nebo popcorn. A taky se těšte na ÚDIF – úžasné divadlo fyziky a další překvapení!

Program bude probíhat od 9:00 do 19:00 v kampusu VŠB-TUO. Zvaní jsou všichni – žáci 2. stupně ZŠ, studenti SŠ, pedagogové, rodiče i prarodiče s dětmi.

Více informací se dozvíte zde.


 

Řemeslo žije aneb tvůrčí dílny (nejen)  v Ostravě

19.11.2015

Content item

Chystáme pro vás unikátní nekonferenci k řemeslným inkubátorům v České republice. Událost je určena pro všechny, co se zajímají o vznik sdílených řemeslných prostor nejen Ostravě a pro zájemce o obdobné trendy. Těšit se můžete na účast zahraničních odborníků a provozovatelů řemeslných dílen, kteří se podělí o své zkušenosti.

Akce bude součástí aktivitmezinárodního Týdne podnikání, který  je největší celosvětovou událostí na podporu podnikání. Posláním akce je globální rozvoj podnikání. Každý rok se proto koná široká škála událostí zaměřených jak pro začín ající podnikatele a startupisty, tak pro představitele firem všech velikostí. Možnosti registrace budou zveřejněny 15. října na webu Centra podpory inovací a na FB Podnikatelského inkubátoru VŠB.


DEVFEST

21.11.2015

Content item

Google developergroups zve na největší podzimní vývojářský festival v ČR, který se letos poprvé uskuteční v Ostravě a to přímo v Aule Vysoké školy báňské. Na jednom místě se dozvíte vše o technologiích a rozvoji.  Registrovat se můžete zde.

 


 

Apple Juice Meeting na téma On-line psychodiagnostika

3.12.2015

Content item

Poslední Apple Juice meeting roku 2015 na téma On-line psychodiagnostika povede Ivana Kolcunová působící v LMC na pozici produktové specialistky od roku 2012. Stará se o více než 150 klientů po celé ČR, kterým pomáhá zkvalitnit a zefektivnit proces náboru prostřednictvím online nástrojů (Psychometrie online, videodotazníky). Je vystudovaná psycholožka (FF MU Brno) a má také zkušenost i z interního HR (Česká spořitelna, a.s.). Dozvíte se o metodách posouzení vhodnosti kandidáta pro konkrétní pracovní pozici nebo zaměstnání.  Naučíte se rozpoznat jeho osobní kompetence, schopnost logického myšlení a práce s textem a s čísly, schopnost stanovovat si priority apod. Akci budeme inzerovat na FB Podnikatelského inkubátoru VŠB-TUO od začátku listopadu.


Den s Mikulášem a čerty

4.-5.12. 2015

Content item

Akce pro nejmenší a jejich rodiče. Těšit se můžete na hlavolamy, velkoplošné puzzle, kola naruby… a samozřejmě na Mikuláše a čerty! To vše ve Světě techniky v Dolní oblasti Vítkovic, v rámci výstavy VŠB-TUO Máme energie na rozdávání.  Vstup volný.