slideslideslide

2014

Tržiště nápadů na CPI

29. leden

Budova CPI ve středu 29.1.2014 ožila 110 dětmi z osmých a devátých ročníků ZŠ z celého kraje. Děti dorazily prezentovat své inovativní nápady před zástupci univerzity, Patentového úřadu i velkých místních zaměstnavatelů. Rivalita byla velká, nálada výborná, viděli jsme glóbus ovládaný hlasem, hledač klíčů i nekonečný toaletní papír.

Aby odborná porota měla čas vybrat ten jen nápad i nej prezentaci, připravili jsme pro děti Technický pětiboj, kde si na 5 stanovištích vyzkoušely vedle stavby hlavolamů např. demonstrační pokus s hořením butanu nebo třeba sestavení elektrického obvodu.

 

Content item Content item Content item

 


Lednový Apple juice meeting

30. leden

Content item

 

Stručná historie vzniku portálu EXDRAZBY.CZ, který za dva roky své existence realizoval 10 000 dražeb nemovitostí. Jak jsme chytili příležitost za pačesy, jak jsme bojovali s konkurencí a za které chyby bychom si nejraději nafackovali? Chcete se inspirovat a poučit s „chyb“, které učinili zakladatelé portálu před vámi? Přijďte na první neformální diskusní setkání Apple Juice meeting v roce 2014. Hlavním hostem bude JAN TKÁČ. Absolvent VŠB-TUO, se podnikání začal věnovat už v roce 2001, kdy vyvinul informační systém Evolio, který byl následně rozšiřován. Je úzce spojen se společnostmi AVE soft a AVE innovation, kde působí jako spolumajitel a jednatel. V roce 2010 se podílel na založení portálu EXDRAZBY.CZ. a je nositelem řady ocenění v oblasti IT.

 


Březnový Apple juice meeting

27. březen

Content item

 

Březnový APPLE JUICE MEETING se prakticky zaměřuje na kompletní návrh úspěšného webu a že to není jen o práci developera. Ukážeme si, které profese se v které fázi zapojují a jak Vy sami můžete při tvorbě Vašeho webu pomoci, nebo jak hodně se máte/můžete zapojit. Vše na praktických příkladech. Hlavním hostem bude JAN KVASNIČKA – specialista na zvyšování konverzního poměru webu. Navrhuje, a testuje webové aplikace s důrazem na přehlednost a použitelnost z pohledu uživatele, ale také na plnění výkonnostního modelu. Pracuje vždy podle hesla „Nenuťte uživatele přemýšlet“. Aktivně také školí a pořádá workshopy na tato témata. Na jeho blogu najdete spoustu užitečných a praktických informací.

 


Květnový Apple juice meeting

28. květen

Content item

 

Hostem květnového Apple Juice meetingu bude JAN LAŠTŮVKA. Absolvent VŠB-TU Ostrava a zakladatel úspěšného startupu MonkeyData, s.r.o.. Přijďte na neformální setkání a dozvíte se, jaké byly Honzovy podnikatelské začátky od úspěšných e-shopů až po hi-tech startup.

 


Červnový Apple juice meeting

26. červen

Content item

 

Hostem červnového Apple Juice meetingu bude MARCEL LÁŽA. Absolvent Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB-TU Ostrava v současnosti pracuje ve společnosti Futurelytics. Přijďte na neformální setkání a dozvíte se 7 fází života každého startupu, kterými prochází každý business od Seed fází, přes Venture capital až po případné IPO, které může, ale také nemusí být Vaším cílem. Vše bude předvedeno na startupu Futurelytics, kterého je Marcel Láža součástí.

 


Zářiový Apple juice meeting

12. září

Content item

 

Hostem zářijového Apple Juice meetingu bude MARCEL LÁŽA. Absolvent Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB-TU Ostrava v současnosti pracuje ve společnosti Futurelytics. Přijďte na neformální setkání všech zájemců o inovace a novinky ze světa startupů. Tématem Apple Juice Meetingu konaného při příležitosti Srazu absolventů bude „životní cyklus startu-pu“. Teoretický koncept Marcel Láža podpoří příklady z praxe startupu Futurelytics, kterého je součástí.

 


Listopadový Apple juice meeting

27. listopad

Content item

 

Hostem listopadového Apple Juice Meetingu bude RICHARD HES, který je špičkovým headhunterem, působí jako Managing Partner AH CE a člen představenstva Alexander Hughes International. Řídí aktivity společnosti ve čtyřech zemích a je zodpovědný za řízení lidských zdrojů celé firmy. Společnost Alexander Hughes je jedním z globálních poskytovatelů služeb v oblasti Executive Search. Zabývá se především vyhledáváním a výběrem manažerů a specialistů, pořádáním Assessment Center a personálním poradenstvím. Chcete rozšířit svůj tým, hledáte nového kolegu na řešení projektu nebo chcete založit start-up, ale chybí vám společník? Přijďte na neformální setkání Apple Juice Meeting na téma „Jak najít vhodného člena do týmu?“.

 


 

ZÁVĚREČNÁ KONFERENCE PROJEKTU „Kreativita a inovatívnost na globálnom trhu – KreatIN“

4. prosinec

Content item

 

Jsi student, absolvent, začínající mladý podnikatel, inovátor nebo nezaměstnaný se zájmem o podnikání? Dovolujeme si tě pozvat na závěrečnou konferenci projektu „Kreativita a inovatívnost na globálnom trhu – KreatIN“, který se uskuteční 4. 12. 2014 v Brně.

Bližší informace k projektu naleznete zde.

Projekt je financován z Evropského fondu regionálního rozvoje a státního rozpočtu ČR.

Kontaktní osoba:
Centrum podpory inovací, útvar: Komercializace výsledků vědy a výzkumu.
Ing. Michala Dostálová
E-mail: michala.dostalova@vsb.cz
Tel.: +420 597 329 010