slideslideslide

2013

Tržiště nápadů

30. leden

Content item

 

V átriu budovy Podnikatelského inkubátoru Centra podpory inovací VŠB-TUO proběhlo Tržiště nápadů, na kterém přes 100 dětí ze sedmých a osmých tříd základních škol Moravkoslezského kraje prezentovaly své inovační nápady. Hodnotili je nejen zaměstnanci univerzity, ale také zástupci regionálních firem.

 

 

 


Lednový Apple juice meeting

31. leden

Content item

 

Myslíte si, že startu vašeho podnikání brání různé překážky? Přijďte na lednový Apple Juice meeting, na kterém Vás hlavní host přesvědčí, že překážky jsou pouze ve Vás. Miroslav Peřina prezentoval své zkušenosti z podnikání na mnoha akcích, ve firmách i na školách, kde se vlastním
příkladem snaží inspirovat také ostatní ke splnění jejich vlastních cílů. V roli hosta se podělil o své zkušenosti také na semináři s názvem Start podnikání, které proběhlo v minulém roce v ostravském coworkingovém centru.

 


Únorový Apple juice meeting

28. únor

Content item

 

Hlavním hostem únorového Apple Juice meetingu bude Lukáš Král, který je srdcem agentury LK Holding, jejíž přátelský tým profesionálů je díky dokonalé symbióze schopen poskytnout všem svým klientům královskou péči. Za krátkou dobu působení si získali nejednoho váženého klienta. Mezi ty hlavní patří nákupní a zábavní centrum Forum Nová Karolina, hudební festival Colours of Ostrava, atletický mítink Zlatá tretra a další. LUKÁŠ KRÁL se s Vámi podělí o to, která správná a špatná rozhodnutí při cestě podnikání udělal a co mu nejvíce pomohlo při cestě podnikání bez počáteční investice.

 


Tábor TECHCAMP 2013

25. březen

Content item

 

Taky v letošním roce pro naše malé vědce chystáme 3 termíny příměstských táborů na půdě univerzity. Všechny tábory budou ukončené promocemi.

 

 

 

 


Březnový Apple juice meeting

28. březen

Content item

 

Určeno všem zájemcům o marketing a propagaci na internetu. Dva zkušení markeťáci představí v 90-ti minutách, 15 myšlenek, tipů a využitelných marketingových technik. Namísto self-propagace
řečníků a hloupého poplácávání po zádech přijde řeč na konverzní poměry, affiliate marketing, sociální sítě a Facebooky, volbu správné domény, PPC reklamy nebo třeba opětovné oslovení zákazníků pomocí remarketingu. Cílem Honzy a Jindry bude předat v 90-ti minutách maximum z jejich know-how. Přijďte a připravte si dostatek energie. Bude to stát za to!

 


Startup Kids

6. duben

Content item

 

Promítání dokumentu Jak náctiletí podnikatelé mění svět + diskuse: Lenka KučerováStartupYard, Adam Kurzok – zakladatel Lunchtime a Pizzatime, Martin DudaCentrum podpory inovací. Více informací zde.

 

 


Přednášky Dr. Michaela Londesborough

15. duben

Content item

 

V rámci svých popularizačních projektů Centrum podpory inovací VŠB-TUO uspořádalo dvě přednášky známého českého vědce britského původu, experimentátora pořadu České televize PORT a jednoho z nejúspěšnějších popularizátorů vědy. Ve svojí vědecké show Dr. Londesborough poutavým způsobem vysvětluje divákům, že věda nemusí být ani zdaleka nudná a boří tradičně vnímané hranice mezi přírodovědnými předměty. Každá jeho přednáška je zábavná a nezapomenutelná show, stejně jako ty dvě na VŠB-TUO.

 


Výherci dotazníkového šetření CPI o vstupenky Colours of Ostrava

18. duben

Během března a dubna 2013 probíhalo dotazníkové šetření mezi studenty VŠB-TUO, které organizovalo Centrum podpory inovací. Tématem dotazníků byla PODNIKAVOST STUDENTŮ univerzity. Dotazníky nám vyplnilo 366 studentů a s výstupy tohoto šetření Vás zanedlouho seznámíme. V tuto chvíli je však pro některé studenty zajímavá hlavně druhá část celé akce: dotazníky, které studenti vyplňovali, byly slosovatelné! Cenami jsou vstupenky na Colours of Ostrava. Slosování proběhlo 17.4. v budově CPI. A zde jsou šťastní výherci, kteří si své ceny již vyzvedli: Martin Szotkowski, Tereza Šimšová, Jana Blažková.

Výhercům gratulujeme!

 


Dubnový Apple juice meeting

23. dubna

Content item

 

Chcete začít podnikat nebo se nechat zaměstnat, ale nevíte, na základě čeho se rozhodnout, co srovnávat a na co se připravit? Neváhejte a přijďte na dubnový Apple Juice Meeting na téma „Základní rozdíly mezi živností, zaměstnáním a s.r.o.“. Dozvíte se základy o tom, co Vás čeká v případě založení živnosti, tzn. výkazy, odvody, fakturace, DPH a spoustu praktických příkladů a doporučení. Hlavní hostem bude Alena Nováková, která se specializuje na oblast daňové evidence, účetnictví, mezd a poskytuje profesionální účetní služby a související administrativu pro nezávislé profesionály, živnostníky a malé a střední firmy.

 


Prezentace aktivit CPI na Majálesu 2013

24. duben

Content item

 

Na letošním Majálesu v Dolní oblasti Víktovic jsme byli také vidět: studenty jsme lákali na naši soutěž Green Light i na vyhlášení vítěžů této soutěže, které již brzy proběhne v klubu Vrtule 6.5.2013 od 18:00 hod.

 

 

 

 


Vyhlášení vítězů soutěže GREEN LIGHT JARO 2013

6. květen

Content item

 

Slavnostnímu vyhlášení vítězů v klubu Vrtule předcházelo zasedání odborné poroty, která z 30 přihlášených vybrala do užšího kola 14 zájemců.

 

 

 

 


Květnový Apple juice meeting

22. květen

Content item

 

Nevíte, co si máte představit pod pojmem UX, informační architektura, wireframy a mnoho dalších? Přijďte na květnový Apple Juice meeting a dozvíte se spoustu užitečných informací a tipů, jak si vytvořit webové stránky, jak je nastartovat a dále rozvíjet!!! Květnové setkání bude ve znamení navrhování úspěšných webových stránek. Hlavním hostem bude Jiří Komár, který se specializuje na internetové obchody a výkonový marketing. V současné době působí jako konzultant internetového marketingu pro klienty se zaměřením na SEO, PPC, UX apod.

 


Vznik první spin-off firmy naší univerzity

5. červen

Content item

 

Centrum podpory inovací VŠB-TUO iniciovalo vznik historicky první spin-off firmy. Univerzita tak majetkově vstoupila do společnosti Projektově.cz, která tvoří informační systém na řízení projektů, který bude dostupný jako webová aplikace. Produkt společnosti, na jehož vývoji se bude univerzita dále podílet, bude moci využívat pro vlastní účely, např. v rámci řízení vlastních projektů.

 

 


5. narozeniny Podnikatelského inkubátoru CPI VŠB-TUO

5. červen

Podnikatelský inkubátor oslavil své už páté narozeniny. Nechyběl dort, vědomostní kvíz o super cenu a barmanská show. Všem, kteří slavili s námi, moc děkujeme!

Content item Content item Content item

Červnový Apple juice meeting

26. červen

Content item

 

Chcete se dozvědět tipy a rady jak správně komunikovat? Přijďte na poslední neformální diskusní setkání Apple Juice meeting v tomto akademickém roce. Komunikace a komunikační dovednosti jsou součástí života každého člověka a tedy i (začínajícího) podnikatele. Pokud člověk ovládá umění komunikace, je ve většině případů dobrým zaměstnancem, týmovým spolupracovníkem, vedoucím či podnikatelem. Umět správně komunikovat patří ke stále více žádaným schopnostem, protože představuje klíč každého úspěšného jednání, efektivního řešení problémů či projektů.Hlavním hostem bude VADIM PEKÁREK – lektor a kouč, který se specializuje na vzdělávání a výuku měkkých dovedností. V současné době působí jako externí lektor pro společnost NOKIA, Fincentrum a je partnerem České spořitelny.

 


Rozjezdy od T-mobile

28. červen

Content item

 

Centrum podpory inovací hostilo Rozjezdy společnosti T-mobile Czech republic, a.s. – projekt zaměřený na podporu začínajících regionálních podnikatelů, zejména těch drobných. Během léta se poradci spolu s regionálními porotci rozjeli po celé ČR, aby vedli semináře s tématy: marketing, podnikatelské myšlení, PR a obchodní komunikace. Více najdete zde.

 

 


Start kampaně Zlepši si techniku 

2. červenec

Content item

 

Mezi aktivity CPI patří i řada popularizačních projektů. V rámci jednoho z největších bude probíhat velká kampaň „Zlepši si techniku“, která má připomenout mladým lidem, že věda je sice náročná, ale také atraktivní a perspektivní. Podstatná část kampaně je přizpůsobena právě tomu, aby zaujala zejména žáky druhého stupně základních škol a studenty středních škol. „Chceme, aby kampaň v žácích a studentech podnítila zájem o vědu a techniku a přesvědčila je, že věda v žádném případě není nudná,“ uvedl Ivo Vondrák, rektor Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Více zde.

 


Rada pro výzkum, vývoj a inovace na Centru podpory inovací

29. srpen

Content item

 

Centrum podpory inovací hostilo Radu pro výzkum, vývoj a inovace poradní orgán vlády České republiky, který připravuje zejména národní politiku výzkumu, vývoje a inovací a zajišťuje kontrolu její realizace. Ředitel CPI Martin Duda členům Rady představil jednotlivé aktivity CPI, především pak ochranu duševního vlastnictví, komercionalizaci a popularizační aktivity.

 

 


Výstava Zlepši si techniku

30. srpen

V rámci popularizačního projektu CPI Svět vědy a jeho velké mediální kampaně Zlepši si techniku začala v pátek 30.8.2013 v Avion shopping parku v Ostravě-Zábřehu unikátní výstava o vědě a technice „trochu jinak“. Poznejte dálkově ovládané hasicí roboty, chytré barvy co žerou smog a superpočítače jak z Jamese Bonda!

Content item Content item Content item

Rozjeď to s GREEN LIGHT!

23. září

Centrum podpory inovací odstartovalo další kolo soutěže Green Light. Cílem GL je podpořit zajímavé a realizovatelné podnikatelské nápady službami, za které by začínající podnikatel musel zaplatit desítky tisíc a kvalitně tak urychlit start podnikání. Green Light, to je hlavně GL Startup akcelerátor a závěrečná GL Startup Show.

 


Záříový Apple juice meeting

26. září

Hlavním hostem byl Bc. Petr Svoboda, který již 10 let vlastní a řídí společnost tvořící moderní e-shopy na míru – ShopSys. Jeho společnost patří mezi českou a slovenskou špičku mezi tvůrci středních a větších internetových obchodů. Petr bloguje o e-komerci a řízení firmy.

 


Rozjeď to s GREEN LIGHT!

27. září

Content item

 

Ve dnech 26. a 27.9. 2013 se v Římě konala prestižní startupová akce Tech Crunch. Kromě velice zajímavých řečníků ze světa globálního businessu a investic se zde prezentovaly nadějné startup projekty, které se snažily získat pozornost poroty a zajistit tak možnost svůj projekt dostat do globálního měřítka, případně investici. Byli jsme u toho!

 

 


Akce Poznej správnou techniku

17. říjen

Content item

 

Možná nevíte, co si představit pod pojmem „Mechatronika“. A co se vlastně dělá na katedře „Řízení jakosti“ – třídí tam jablka podle barvy a velikosti? Popularizační akce „Poznej správnou techniku“ nebyla jen ukázka činnosti jedné fakulty, ale šlo o souhrnnou prezentaci všech pracovišť VŠB – Technické univerzity Ostrava. Na více než devadesáti stanovištích mohli návštěvníci za jediný den poznat nepřebernou škálu a pestrost technických oborů, všechno od automatizovaných svářecích systémů po zkušebnu supravodičů.

 


OVACOPI poprvé na CPI 

1. listopad

Content item

 

V pátek 1. listopadu 2013 jsme hostili narozeninové vydání OVACOPI = setkání ostravských copywriterů, PR specialistů, novinářů, bloggerů & milovníků psaného jazyka. Více na webu OVACOPI.